MAKE SOME MAGIC : Java Script, jQuery, podstawy logiki programowania, AJAX
Zapisz się
Czas trwania
5 weekendów / 10 dni
Kiedy
27 Styczeń - 25 Luty
Gdzie
Katowice
Cena / cena dla absolwentów
1050 / 950
Zostało miejsc
Ostatnie wolne miejsca!

JavaScript to aktualnie najszybciej rozwijająca się technologia programowania. Setki frameworków powstają każdego roku dając nam nowe możliwości i ułatwiając pracę. Jednak żeby dobrze z nich korzystać należy mieć solidnie opanowane podstawy. Na tym kursie w prosty i przyjemny sposób dowiecie się na czym polega programowanie, czym są funkcje, instrukcje decyzyjne, rekurencja, linia czasu, itd... Na koniec kursu wspólnie stworzymy projekt który wymyślą sami kursanci. Do tej pory tworzyliśmy już między innymi: interaktywną kartkę świąteczną, mini gry - strzelanki oraz zestawy pluginów ułatwiające codzienną pracę. 

Program kursu:
 • Wstęp czyli co to jest JavaScript, dlaczego za każdym razem kiedy mylicie JS z językiem Java umiera jeden aniołek i co ma wspólnego gotowanie jajka z algorytmami

 • Jak działają języki programowania

 • Dlaczego jQuery jest tak popularne i co nas wkurza w JavaScript

 • Czym są zmienne i funkcje

 • Dlaczego każdy język programowania posiada instrukcje decyzyjne i pętle

 • Wstęp do algorytmiki czyli uczymy się gotować jajka i myśleć logicznie

 • Co musimy napisać od podstaw sami a co możemy wykorzystać - kilka sposobów na ułatwienie sobie pracy

 • Realizacja realnych przykładów z życia, także tych zaproponowanych przez kursantów w czasie zajęć

 • Jak wykorzystywać AJAX to komunikacji i zmian na stronie bez przeładowań

 • Projekt grupowy na podsumowanie warsztatów!Czego się nauczysz:
 • Ponad 60 stron A4 przykładów, wyjaśnień, poleceń, funkcji...

 • Wiedza od podstaw do zaawansowanych przykładów

 • Różnice w składni w użyciu czystego JavaScript i jQuery

 • Mini programy pisane po każdej dawce materiału żeby nie "ćwiczyć na sucho" tylko utrwalać wiedzę w praktyce - każdy program został zaczerpnięty z realnych projektów

 • Omówienie zagadnień UI i UX w odniesieniu do biblioteki jQuery i innych popularnych pluginów

 • Czym się różni programowanie strukturalne od obiektowego

 • Do czego służy nam AJAX

Kurs prowadzi:
Daniel Opic

W wieku 14 lat znajoma zaproponowała mu wprowadzenie kilku zmian na jej blogu za 50zł. W ten sposób inwestując 25zł w kafejkę internetową odkrył 3 rzeczy. 1 - talent do programowania, 2 - co chce robić w życiu, 3 - dobry internet w domu obniża koszty i zwiększa zyski.

W wieku 19 lat zaczął pracować jako programista tworząc gry komputerowe, portale społecznościowe oraz strony firmowe. Na studiach zrozumiał że praktyka i teoria wykładana w szkołach mają ze sobą tyle wspólnego co tort i czerstwy chleb, wiec prowadził pierwsze, nieoficjalne wykłady dla studentów. Od 2011 roku specjalizuje się w systemach CMS i CRM pracując z wieloma firmami zagranicznymi głównie z Belgii, Francji i Niemiec. Mieszkał także długi czas w Brukseli współpracując z międzynarodowym zespołem programistów, grafików i redaktorów tworząc strony i portale internetowe. W 2013 roku opracował formułę warsztatów Geek Factory które początkowo przeznaczone były dla jego przyjaciół aby pomóc im się przebranżowić. Następnie kurs stał się częścią procesów rekrutacyjnych firmy w której pracował, aż do 2017 roku kiedy Geek Factory zostało jednym z filarów założonej przez niego firmy programistycznej.

D.Opic
Dla kogo jest ten kurs
Kto najwięcej skorzysta podczas kursu
 • dla osób które już znają podstawy HTML i CSS
 • dla tych którzy chca tchnąc odrobiną życia w swoje strony WWW
 • dla młodych programistów którzy chcą sie rozwijać zarówno w Front jak i Back end
 • dla planujących tworzyć w przyszłości aplikacje mobilne, gry i interaktywne oprogramowanie
Co musisz umieć / posiadać, by wziąć udział:
 • podstawy html (co to jest tag, atrybut, wartości atrybutów)
 • wiecie czym są selektory w CSS i czym różni się identyfikator od klasy
 • potraficie poskładać prosty formularz kontaktowy: imię, nazwisko, email, treść (input + textarea)
 • Musisz posiadać własny laptop
 • Potrzebne do kursu oprogramowanie jest darmowe i linki do jego pobrania zostaną wysłane wraz ze szczegółami kursu
Daty zajęć
27 Styczeń
Sobota - 10:00
28 Styczeń
Niedziela - 10:00
03 Luty
Sobota - 10:00
04 Luty
Niedziela - 10:00
10 Luty
Sobota - 10:00
11 Luty
Niedziela - 10:00
17 Luty
Sobota - 10:00
18 Luty
Niedziela - 10:00
24 Luty
Sobota - 10:00
25 Luty
Niedziela - 10:00
Gdzie odbędzie się kurs
Cluster cowork
ul. Wolnego, Katowice, woj. śląskie
Możliwy dojazd autobusem oraz tramwajem z centrum Katowic (przystanek: Załęże Dwór)
Pod budynkiem znajduje się kilkanaście miejsc parkingowych
Na miejscu można zrobić sobie kawę lub herbatę. Drugie śniadanie najlepiej jednak przynieś ze sobą.
Do końca zapisów zostało
Zapisz się na kurs
Co mówią absolwenci o naszych kursach

Geek Factory nie zrobi z Ciebie programisty, ale wprowadzi Cię w ten świat i pomoże odnaleźć swoją ścieżkę. Czemu polecam? Bo jest bez ściemy, bez sztywnego savoir vivre, ale jest to niezły survival przez tajniki kodu. Dzięki szkole GF rozpoczęłam swoją pracę w IT. Polecam:)

Kalina

Geekfactory w 2 klasie liceum pomogło mi zdecydować co chcę robić w przyszłości. Nowi ludzie motywują do pracy, a ceny akurat na kieszeń dla ucznia.

Kuba

Niestandardowe podejście do nauki programowania webowego, świetny dobór przykładów i atmosfera zachęcająca do nauki! Gorąco polecam Geek Factory! Kurs to prawdziwa przygoda którą trudno zapomnieć.

Łukasz

Na szczególną uwagę zasługuje praktyczne podejście do programowania - rozwiązywanie problemów zamiast rozkochiwania się w magicznej sztuce gadania o skomplikowanych rzeczach.

Józef

Zapisz się na kurs
Odpowiadamy na Wasze pytania

Wypełnienie formularza jest rezerwacją miejsca na kursie. Nie będziesz jednak musiała/musiał zapłacić od razu. Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia odpowiemy Ci w ciągu 3 do 7 dni i prześlemy Ci wszystkie informacje na temat tego jak możesz zapłacić za kurs. Kurs trzeba opłacić najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem kursu. Jeśli nie otrzymamy Twojego przelewu anulujemy Twoją rezerwację.

Nie. Wypełnienie formularza jest tylko rezerwacją miejsca na kurs. Nie wiąże się z koniecznością opłacenia kursu. Do 7 dni od wysłania takiego zgłoszenia dostaniesz od nas email z informacją na temat opłaty - jak, gdzie i kiedy można ją uiścić.

Opłatę za kurs można uregulować przelewem bankowym. Wszystkie informacje na temat płatności (numer konta, dane do przelewu, tytuł płatności) otrzymasz od nas w wiadomości email potwierdzającej Twój udział w kursie. Taką wiadomość otrzymasz na podany w formularzu zgłoszenia adres email w ciągu 3 do 7 dni od wysłania zgłoszenia.

Tak, możesz wycofać swoje zgłoszenie. Możesz także zrezygnować po opłaceniu kursu. Prosimy jednak pamiętać, że organizacja kursu wiąże się dla nas z określonymi kosztami (np. wynajem sali oraz pomoce do nauki). Jeśli wycofasz się w ostatniej chwili nie będziemy w stanie przyjąć na Twoje miejsce nikogo innego.

Zarówno w sprawach pilnych dotyczących danego kursu, jak i w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z kursem czy ogólniej szkołą Geek Factory, możesz dzwonić lub pisać do Daniela: telefon 794 366 756 lub daniel@geekfactory.pl.

Na zakończenie zajęć otrzymasz "Dyplom" ukończenia kursu Geek Factory.