Apki mobilne w Cordova Phonegap : poziom: dla średniozaawansowanych
Zapisz się
Czas trwania
4 weekendów / 8 dni
Kiedy
24 Luty - 18 Marzec
Gdzie
Katowice
Cena
1900
Zostało miejsc
12 / 12

Cordova Phonegap to technologia pozwalająca na tworzenie aplikacji mobilnych przy wykorzystaniu znanych wszystkim web developerom języków - HTML, JavaScript oraz CSS.
Brzmi zbyt pięknie by było prawdziwe, myślisz, że jest jakiś haczyk? Poniekąd masz rację... Istnieje cała masa rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy programowaniu w Phonegap, aby Twoje aplikacje działały na poziomie tych stworzonych przy użyciu języków natywnych jak np. C++ czy Java, ale przy znacznie mniejszych nakładach pracy oraz bez specjalistycznej wiedzy wspomnianych wyżej, niełatwych języków.

Gdy już raz poznasz tajniki programowania w PhoneGap będziesz w stanie stworzyć cały pakiet różnych aplikacji mobilnych z możliwością eksportu na wszystkie najpopularniejsze platformy (Android, iOS, Windows) za pomocą kilku prostych komend.

Dlaczego ten kurs jest taki dobry?

To zajęcia na żywo! Oprócz wykładów będzie mnóstwo praktycznych ćwiczeń.

Będziesz się uczyć w małej grupie 10 osób co gwarantuje, że trener będzie mieć dla Ciebie czas.

Będziesz uczył się pod okiem eksperta, na bieżąco skorygujesz swoje błędy i rozwiążesz problemy.

Nasz trener to praktyk, zna haczyki i kruczki, powie Ci jak to naprawdę wygląda ;)

Program kursu:
 • Wstęp, omówienie czym jest Phonegap, jakie są jego wady, jakie zalety
 • Porównanie narzędzi Cordova Phonegap z jego dostępnymi alternatywami
 • Instalacja Cordova Phonegap oraz jej najważniejszych modułów (Node, biblioteki Phonegap, inne)
 • Obowiązkowe obostrzenia w pisaniu kodu - teoria o tym co należy a czego nie wolno robić przy pisaniu aplikacji w Phonegap
 • Wstępne ćwiczenia na prostych widokach html, animacjach css oraz ich pierwszy eksport na telefony uczestników kursu
 • Personalizowanie aplikacji - własne ikonki i splash screen (intro)
 • Omówienie najbardziej przydatnych pluginów oraz rozszerzeń typu source-free do Cordova Phonegap
 • Wstęp do programowania obiektowego w JavaScript - teoria w praktyce
 • Promocja aplikacji mobilnych w Internecie where & how-to jak i kilka słów o platformach sklepów Google Play i Apple Store.
 • Stworzenie kompletnej aplikacji komunikującej się z dowolnym serwerem, korzystającą z lokalnej bazy danych i działającą na telefonie twoim oraz wszystkich osób którym dasz o niej znać ;)
Czego się nauczysz:
 • tworzyć efektywne i miłe dla oka aplikacje mobilne przy użyciu podstawowych języków programowania
 • poznasz kluczowe elementy, na które należy zwrócić uwagę przy programowaniu aplikacji przy użyciu Phonegap
 • jak działają sklepy oferujące aplikacje na Android i iOS, dzięki czemu będziesz w stanie samodzielnie rozpocząć sprzedaż swojej aplikacji
 • jakie są podstawowe kanały dotarciado potencjalnych klientów
 • jak programować szybko i w jaki sposób można pisać “czysty” kod
Kurs prowadzi:
Krzysztof Binkiewicz

Od niepamiętnych czasów Full Stack Web-Developer, od kilku lat właściciel firmy Pixel Target zajmującej się tworzeniem stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Programistyczny samouk, gorący zwolennik krótszego ale bardziej efektywnego dnia pracy.

Aby podnieść ocenę z informatyki stworzył stronę gdzie nauczyciel próżno szukał odnośników do stron innych niż index.html. Następnie z tą samą stroną zapisaną na dyskietce poszedł do kafejki internetowej, gdzie krótki przebłysk dał mu do zrozumienia, że przecież Internet to gdzieś “tam" a on tę stronę ma “tutaj”, w napędzie FDD, więc jak niby może umieścić tę stronę Online..?
Ciężko określić kiedy dokładnie hobby przerodziło się w dochodowy biznes, a wcześniej jeszcze w dobrze płatną pracę, ale najważniejsze jest to, że po prostu się udało. Z resztą studia na AWF Katowice potraktował bardziej jako odskocznię bo miał świadomość, że zawód programista i tak prędzej czy później posadzi go przed komputerem na kilka długich lat.
Szukając przygody, ale także i chcąc podnieść swoje kwalifikacje, przeprowadził się na 3 lata do Londynu, gdzie pracował w OutsideLine, potem Saatchi&Saatchi London jako Back-end Web Developer. 
Swoje doświadczenie postanowił przenieść na polski rynek, gdzie początkowo pracując jeszcze zdalnie dla klientów z Londynu, powoli otwierał swój własny software house. Dziś jest szefem kilku-osobowego zespołu programistów i grafików, który z powodzeniem tworzy projekty stron oraz aplikacji mobilnych dla klientów zagranicznych. Dodatkowo tworzy własne pomysły aplikacji wykorzystując do tego celu między innymi właśnie technologię Cordova Phonegap.

K.Binkiewicz
Dla kogo jest ten kurs
Kto najwięcej skorzysta podczas kursu

Jeśli tylko znasz już w stopniu co najmniej średnio-zaawansowanym technologie HTML, JavaScript (jQuery) oraz CSS(3), czemu nie wykorzystać tej wiedzy do stworzenia aplikacji mobilnej? Zalet dodatkowego fachu w ręku i perspektyw na lepsze formy zatrudnienia czy też możliwości zarabiania na własnych aplikacjach chyba nie trzeba nikomu wykładać. Po tym kursie, jedyne co będzie mogło Cię ograniczać to twoja wyobraźnia oraz ból głowy przy pomysłach na twoje kolejne aplikacje!

Co musisz umieć / posiadać, by wziąć udział:
 • Średnio-zaawansowana znajomość technologii HTML, JavaScript (jQuery) oraz CSS(3)
 • Własny laptop
 • Smartfon z systemem operacyjnym Android lub iOS
 • Kabel do połączenia laptopa z telefonem
Daty zajęć
24 Luty
Sobota - 10:00
25 Luty
Niedziela - 10:00
03 Marzec
Sobota - 10:00
04 Marzec
Niedziela - 10:00
10 Marzec
Sobota - 10:00
11 Marzec
Niedziela - 10:00
17 Marzec
Sobota - 03:00
18 Marzec
Niedziela - 03:00
Gdzie odbędzie się kurs
Cluster cowork
ul. Wolnego, Katowice, woj. śląskie
Możliwy dojazd autobusem oraz tramwajem z centrum Katowic (przystanek: Załęże Dwór)
Pod budynkiem znajduje się kilkanaście miejsc parkingowych
Na miejscu można zrobić sobie kawę lub herbatę. Drugie śniadanie najlepiej jednak przynieś ze sobą.
Do końca zapisów zostało
Zapisz się na kurs
Co mówią absolwenci o naszych kursach

Geek Factory nie zrobi z Ciebie programisty, ale wprowadzi Cię w ten świat i pomoże odnaleźć swoją ścieżkę. Czemu polecam? Bo jest bez ściemy, bez sztywnego savoir vivre, ale jest to niezły survival przez tajniki kodu. Dzięki szkole GF rozpoczęłam swoją pracę w IT. Polecam:)

Kalina

Geekfactory w 2 klasie liceum pomogło mi zdecydować co chcę robić w przyszłości. Nowi ludzie motywują do pracy, a ceny akurat na kieszeń dla ucznia.

Kuba

Niestandardowe podejście do nauki programowania webowego, świetny dobór przykładów i atmosfera zachęcająca do nauki! Gorąco polecam Geek Factory! Kurs to prawdziwa przygoda którą trudno zapomnieć.

Łukasz

Na szczególną uwagę zasługuje praktyczne podejście do programowania - rozwiązywanie problemów zamiast rozkochiwania się w magicznej sztuce gadania o skomplikowanych rzeczach.

Józef

Zapisz się na kurs
Odpowiadamy na Wasze pytania

Wypełnienie formularza jest rezerwacją miejsca na kursie. Nie będziesz jednak musiała/musiał zapłacić od razu. Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia odpowiemy Ci w ciągu 3 do 7 dni i prześlemy Ci wszystkie informacje na temat tego jak możesz zapłacić za kurs. Kurs trzeba opłacić najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem kursu. Jeśli nie otrzymamy Twojego przelewu anulujemy Twoją rezerwację.

Nie. Wypełnienie formularza jest tylko rezerwacją miejsca na kurs. Nie wiąże się z koniecznością opłacenia kursu. Do 7 dni od wysłania takiego zgłoszenia dostaniesz od nas email z informacją na temat opłaty - jak, gdzie i kiedy można ją uiścić.

Opłatę za kurs można uregulować przelewem bankowym. Wszystkie informacje na temat płatności (numer konta, dane do przelewu, tytuł płatności) otrzymasz od nas w wiadomości email potwierdzającej Twój udział w kursie. Taką wiadomość otrzymasz na podany w formularzu zgłoszenia adres email w ciągu 3 do 7 dni od wysłania zgłoszenia.

Tak, możesz wycofać swoje zgłoszenie. Możesz także zrezygnować po opłaceniu kursu. Prosimy jednak pamiętać, że organizacja kursu wiąże się dla nas z określonymi kosztami (np. wynajem sali oraz pomoce do nauki). Jeśli wycofasz się w ostatniej chwili nie będziemy w stanie przyjąć na Twoje miejsce nikogo innego.

Zarówno w sprawach pilnych dotyczących danego kursu, jak i w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z kursem czy ogólniej szkołą Geek Factory, możesz dzwonić lub pisać do Daniela: telefon 794 366 756 lub daniel@geekfactory.pl.

Na zakończenie zajęć otrzymasz "Dyplom" ukończenia kursu Geek Factory.