Matka Polka Programistka niejedno ma imię?
11.10.2016 / Katowice
Jak wygląda programista? Jakieś cechy charakterystyczne przychodzą Wam do głowy? Dla zdecydowanej większości z nas, wizerunek programisty jest podobny. Najprawdopodobniej w Waszych głowach pojawia się właśnie obraz mężczyzny, około dwudziestu pięciu lat, kochający nad życie swój komputer, z którym spędza całe dnie i noce. Niewiele śpi, coś tam przeżuje od czasu do czasu popijając to śmieciowe jedzenie kolejnym napojem energetycznym trzymającym owego robota przy życiu. Na dodatek pewnie okulary ze szkłami przypominającymi denka od musztardy… a tym czasem …

Do Geek Factory zgłasza się coraz więcej młodych dziewczyn, dojrzałych kobiet, które w niczym nie przypominają owego androida. Coś w tym jednak musi być, skoro kobiety chcą programować. Wielu mężczyzn łapie się za głowę słysząc, że kobieta programuje. Też coś. Nawet niedawno doszedł do moich uszu niewybredny żart.

Czy wiecie po co zostały wynalezione pralki?
Żeby kobiety też mogły programować.
Hahaha.

Może i lekko śmieszne, ale tak całkiem na serio kobiety są świetnymi programistkami. Mają tę naturalną chęć rozwiązania problemu, szukania, dociekania. Niejednokrotnie od mężczyzny można by usłyszeć “ tak to się nie da”, “ o Jezu jakie to skomplikowane”. Na naszych kursach niejedna niewiasta odnalazła swój wewnętrzny dar do programowania. Każdorazowo na zakończenie szkolenia “Witamy w świecie kodu” każdy z uczestników przygotowuje własną stronę internetową. I niejednokrotnie taki wewnętrzny konkurs na najlepszego web developera zdobywała własnie kobieta. Jak łatwo jest połknąć bakcyla możecie się przekonać czytając nasze artykuły z cyklu “Meet a Geek”.

Zatem zapraszamy Was drogie Panie - matki, żony i kochanki do spróbowania swoich sił w świecie kodu. Może i Was porwie świat cyberprzestrzeni i nie poprzestaniecie na poznaniu li tylko i wyłącznie języka HTML. I nie obawiajcie się, że zaczniecie wyglądać jak ten ów cyborg. Programowanie w wydaniu żeńskim może się okazać całkiem sexy. A zatem zapraszamy na nasze szkolenia. Panów również, żeby nie było tak feministycznie :)


O planowanych terminach szkoleń więcej w zakładce Kursy.
To pisałam ja Marlena :)
Zapraszamy!


[Notka od Daniela]: Na miłość Lucyfera powiedzmy sobie szczerze i prosto z mostu: Kobiety są bardziej uparte przez co prędzej piekło zamarznie niż kobieta odejdzie od kompa przed rozwiązaniem problemu. My mężczyźni pewnie bylibyśmy równie skuteczni, gdyby nie kusząco zimne piwo czekające w pobliskim barze :)
- Pola obowiązkowe
Wyślij zgłoszenie